14. 3.
V této dvuohodině jsme probírali základy programování webových stránek pomocí jazyka HTML. Jedná se o hypertextový značkovací jazyk. Na jeho zapisování se tedy používají značky (nebo-li tagy), což je vždy nějaké slovo (heslo) ohraničené závorkami <, >. Můžeme rozlišit značky párové a nepárové, blokové a řádkové. Zapisováním těchto značek pod sebe můžeme tedy vytvořit celou internetovou stránku. Naše značky se buodu zobrazovat v textovém poli, které si můžeme případně zobrazit u každé stránky pod heslem "stránka"-"zobrazit zdrojový kód". Výhodou tohoto pole je, že jeho formátování a úpravu můžeme měnit nezávisle na prostředí na internetové stránce, a tak si můžeme jinak špatně nečitelnou změť značek uspořádat do struktury, která je pro nás přehlednější.
Kromě jazyku HTML, který slouží ke zobrazování webových stránek, existují ještě další jazyky, jako např. XML, jenž slouží ke strukturování odpovědi na příkaz uživatele.
Další podrobnosti bychom se měli učit až v příštích letech, protože to chce víc času, než jednu dvouhodinu, abychom tomu mohli dobře rozumět. Zatím tedy zůstávám u svého textového editoru na estránkách.